+1 oy
528 gösterim
Amazon kategorisinde actioner (1,370 puan) sordu

1 cevap

0 oy
helcibey (1,660 puan) cevapladı

Amazonda dropshipping yapılabilir. Ancak müşteri walmart-costco-target  vb büyük marketlerin kutuları ile gönderimlerde bundan rahatsız olan bir müşteri sizi şikayet ederse Amazon direkt kapatır hesabınızı...

Dropshipping demek sadece walmart.com'daki costco.com'daki urunleri Amazon'da listeleyip satmak demek degil. 

Dropshipping için dev bir sektör, çok büyük tedarikçiler var "siz sadece listeleyin, biz müşterinize göndeririz" diyenler de var. Herkesin kolayca girebildigi bir model olduğundan kâr marjlari çok düşüktür. 

Çok sağlam bir firma-tedarikci bulursanız, kesinlikle piyasa fiyatlarini kendi kontrollerinde tutabilen bir firma, onlarla özel anlaşma yapa bilirseniz o zaman güzel kazançlar olabilir.

Bazen firmalar internette tutuna bilmek için sizinle anlaşma yapar, listeleme yapmanızı sağlar. İyi satışyaptığınızı görünce sizin listenizin altına sizden daha ucuza girip ürün satmaya kalkarlar. Kendi aranızda bir sözleşme yaparak bunun önüne bir nebze olsun geçebilirsiniz.

Hoş geldiniz, OnlineTicaretim.com sorularınızın online ticaret konusunda uzman diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir platformdur

Kategoriler

...