0 oy
903 gösterim
Amazon kategorisinde albatros (880 puan) sordu

1 cevap

0 oy
amazon-hunter (1,460 puan) cevapladı

Amazon FBA satislari, ozellikle urun tedarik etme konusunda yardimci olabilirim. Urunleri ABD icinden tedarik ediyoruz. Hali hazirda satilan urunler oldugu icin, listing hazirlamak konusunda bir ugrasiniz olmuyor. Urunler ambalajinda, kendi UPC konuyla, sizin Amazon hesabiniza FBA deposuna yollaniyor. Urun listesi icinden kendi arastirmanizla istediginiz urunu seciyorsunuz ve siparisi veriyorsunuz, pesinden de urun amazon deposuna gidiyor.

Amazon'da satisa yeni baslayanlar icin, Amazon'un isleyisini gormek ve anlamak acisindan guzel ve kolay bir baslangic. Ilgilenenlere yardimci olmaya haziriz.

Amazon'da bu cesit urun satmanin avantaj/dezavantajlari:

- Çin’den daha ucuza alabilirsin, ama adet sayısı yüksek olması lazım. Benden aldığınızda biraz daha pahalı olur, ama adet sayısı daha düşük, minimum 50 adet.

- Çin’den ürettiğiniz ürünün listingini sıfırdan hazırlamanız gerekiyor. Benden aldığınız ürünlerin listingleri hazır, birşey yapmanıza gerek yok.

- Çin’den aldığınız ürünlerin paketlemesi ve ambalajlanması size ait, benden alacağınız ürünler orijinal ambalajında, sıfır ürünler.

- Çin’den aldığınız ürünlere barkod ayarlamanız gerekiyor. Benden aldığınız ürünlerin kendi orijinal barkodu var.

- Çin’den alacağınız ürünün araştırması bitikten sonra depo teslimi 1 - 2 ay kadar sürebilir. Benden alacağınız ürünler 10-15 gün içinde depoya teslim ediliyor.

- Çin’den alacağınız ürünün cinsine göre gümrük masraflarınız olabilir. Benden alacağınız ürünlerin gümrük gibi bir işlemi olmuyor.

- Çin’den alacağınız ürünlerin kargo bedelleri yüksek olabilir. Benden alacağınız ürünlerin kargo bedelleri çok daha düşük olur.

- Çin’den alacağınız ürünlerde %100 veya daha fazla kâr etme imkanınız olabilir. Benden alacağınız ürünlerde kâr marjı daha düşük olur.

- Çin’den alacağınız bir ürün sizin için yeterli olabilir. Benden alacağınız üründe kalem sayısını fazla tutmanız daha uygun olur.

- Çin’den alacağınız ürünler, yanlış hesaplamalardan dolayı elinizde patlayabilir. Benden alacağınız ürünlerin maliyetleri ve minimum alış miktarı çok yüksek olmadığından, elinizde patlasa bile çok fazla zarar ettirmez.

- Benden ürün alıyorsunuz diye Çin’i ihmal etmeyin, ürün araştırmaya devam edin. Hem Çin’den getireceğiniz ürünü, hem benden alacağınız ürünü aynı anda satabilirsiniz.

- Çin’den ürün araştırma, pazarlık yapma, üretme, nakliye süresi içinde, benden alacağınız Ürünleri satabilir, aradaki süreyi ticaret yaparak geçirebilirsiniz.

- Çin’den aldığınız ürünün tanıtımı için farklı kanallara farklı masraflar yapmanız gerekir, rekla- give away vs. gibi. Benden alacağınız ürünlerde bu masrafların hiçbirini yapmanıza gerek kalmıyor.

- Kısaca; Çin’den alacağınız ürünün riski yüksektir, ama tutarsa kâr marjı da yüksektir. Benden alacağınız ürünün riski düşüktür, ama kâr marjı da düşüktür.

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 774 gösterim
0 oy
1 cevap 639 gösterim
0 oy
1 cevap 353 gösterim
Hoş geldiniz, OnlineTicaretim.com sorularınızın online ticaret konusunda uzman diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir platformdur

Kategoriler

...