0 oy
409 gösterim
Amazon kategorisinde albatros (880 puan) sordu

2017-nin son aylarında kişisel Amazon hesabımdan 1500$ civarında gelirim oldu. Amerikadayım ve çalışma iznim yok. Bu yıldan hesabımı bir şirket üzerine geçireceğim ama geçen yılkı gelirim kendi bank hesabıma geldi. Çalışma iznim olmadığı için bunu gelir gibi göstermem ve vergisini ödemem problem olur diye biliyorum. Diğer taraftan, Amazon seller-lerin gelirlerini İRS-e bildiriyorsa, vergisini ödememem gelecekte vergi kaçakçılığı gibi önüme çıkarmı? Bu durumda olan başkaları da olduğunu sanıyorum... Ne tavsiye edersiniz?

1 cevap

+1 oy
amazon-hunter (1,460 puan) cevapladı

1099 dediğimiz kontrat usulü gelir elde etme var. Onda bir sorun yaşamazsınız. Bordroya girip paycheck alırsanız problem olur. 

Siz Amazon’dan gelen belgeyi vergi beyannamesini hazırlayacak olan muhasebecinize götüreceksiniz. Gerekli işlemleri yapacaktır. Sizin bir şey yapmanıza gerek yok.

On 99 kendi işini yapan kişilerin geneline verilen belge adedi.10 99 belgesinin yanında farklı harfler vardır. Bu isimlere göre konumunuz belli olur.

Size gelecek belge muhtemelen 1099-MISC Belgesi olacak.

Hoş geldiniz, OnlineTicaretim.com sorularınızın online ticaret konusunda uzman diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir platformdur

Kategoriler

...