0 oy
507 gösterim
Amazon kategorisinde albatros (880 puan) sordu

Eski girdigimiz , suan ranke i yuksek urunleri 1 $ yapsak sorun olurmu. Ilk alim donemlerimizde hatayla aldigimiz ve gonderdigimiz kitaplari mesela.

2 Cevap

0 oy
amazon-hunter (1,460 puan) cevapladı

FBA’deki Ürünün fiyatını $1 yaptığınızda en az $4-$5 zarar edersiniz (fee’lerfen dolayı). Onun yerine Disposal Removal yaparsanız sadece $0.15 Disposal parası ödersiniz.

0 oy
amazon-hunter (1,460 puan) cevapladı

Ürünü kimin aldığının bir önemi yok Amazon her türlü Fulfilment fee’lerini alır. Eğer siz ürün kendinize geri gelsin istiyorsanız “Removal” order verip, “Return” seçeceğini seçerek size geri gönderilmesini sağlayabilirsiniz. Bunun ücreti kitap gibi ürünlerde sadece $0.30, başka giçbir kargo ücreti yok. Eğer zaten sayılamayacak bir ürünse size gelmesinde de bir fayda yok, DISPOSE etmeniz daha iyi, $0.15 sadece. Ben kitap işini bırakıp Private Label’a geçtiğim dönemde yaklaşık 1.000 kitabı DİSPOSE ettim. Amazon Christmas yaklaşırken depolar boşalsın diye ücretsiz Dispose etme imkanı tanıyor. Malınızı çöpe atmaya para almıyor yani.

“Manage Inventory” sayfasında Ürünü/ürünleri soldaki kutucuktan seçerek “Action On Selected” kısmından “Ceate Removal Order”a tıklarsanız tek tek ya da toplu olarak Removal Order oluşturabilirsiniz. (Ürünün çöpe atılmasını ya da size geri gönderilmesini bu kısımdan yapıyorsunuz)

Hoş geldiniz, OnlineTicaretim.com sorularınızın online ticaret konusunda uzman diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir platformdur

Kategoriler

...