0 oy
2,815 gösterim
Amazon kategorisinde bahkil (140 puan) sordu
bahkil düzenledi

UPC barkodunu GS1 sitesinden almak istediğimizde çok yüksek rakamlarla karşılaşıyoruz.  

Number of Items Needing a UPC Barcode

BCG GS1 Barcode Service

GS1 US Annual Renewal Fees

1 – 10

$400 (incl. GS1 fee $250)

$50

1 – 100

$1000 (incl. GS1 fee $750)

$150

1 – 1000

$4500 (incl. GS1 fee $2500

$500

Bu durumda ortaya şu sorular çıkıyor:

  1. UPC barkodu olmadan listeleme yapabiliyor muyuz? http://www.internetbizuni.com/blog/products-on-amazon-without-barcode bu sitede yapabileceğimizi söylüyor ve nasıl yapılacağını anlatıyor. Bu yöntemi kullanan ve sorun yaşayan var mı?     
 İlla alınacaksa ;
  1. UPC barkodunu 3. Parti firmalardan aldığımızda eğer aldığımız barkod GS1 veritabanında ve kullanılmamış ise kullanmamız güvenilir mi? Biz kullandıktan sonra asıl sahibi görünen firma kendi kullanır ise Amazon bizim listemizi kaldırır mı?
  2. Amazon UPC barkodunun kendi firmanıza ait olup olmadığını kontrol ediyor mu? 3. Parti firmadakiler haliyle bize ait görünmeyecekler.
  3. Aramızda yıllardır bu işi yapan kişilerden ricam güvenli ve tercih edilecek yöntemi açıklar mısınız? 3. Partiden alınabilir is hangileri olabilir?

Teşekkürler.

1 cevap

0 oy
matt (1,020 puan) cevapladı
1- Upc barcode olmadan nasil yapiliyor bilmiyorum. denemedim

2- Non registered Upc barcodelarin sahibi gozukmuyor. Bundan dolayi kullanilabiliyor. Amazon kontrol edebilirim diye soyluyor ama su ana kadar kullananlardan bir sikayet gelmedi. Su 3 yolu takip edebilirsiniz.

- Iyi ve cok reviewleri olan ebayden UPC barcode almak. 1-2 dolarlik degil. 15-20 dolarlik olan paketleri almak

- Speedy barcodes veya snap upc den barcode almak. Bu barcodelar bu firmalara register olmus oluyor. Bundan dolayi daha guvendesiniz.

- GS1 dan almak

3- Eger asil firma kullanir ise veya amazon anlarsa listeniz kaldirilabilir. Ama UPC yanlis yazmisim update etmek istiyorum diye konusulup anlasilabilir.
Hoş geldiniz, OnlineTicaretim.com sorularınızın online ticaret konusunda uzman diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir platformdur

Kategoriler

...