+1 oy
310 gösterim
Amazon kategorisinde actioner (1,370 puan) sordu

1 cevap

0 oy
berke (1,820 puan) cevapladı
berke düzenledi

Hayır Amazon belirler. Ayarlar’dan ürünleri tek depoya gönderme seçeneğini seçebilirsiniz ama bunun için ürün başı 0.5$ dan başlayan maliyetler oluşur.  Ürünü aldığınız ülkeden Amazon’un size söylediği depolara göndermek mi daha maliyetli yoksa tek depoya gönderme seçeneğinin mi daha maliyetli olacak hesabını  yaparsınız.

helcibey (1,660 puan) yorumladı
Ürünleriniz FBA depolarana; sizin müşteri lokasyonlarınız ile Amazon un ürününüzün kategorisine göre belirlediği depolara göre yapılır.
Bazen sizi tek bir depoya yonlendirdigi gibi bazen de urununuzun miktarına gore de 3-4 depoya yonlendire bilir.
BERKE beyin ifade ettigi gibi biz de sadece 1 depoya gitsin diye belirtte bilirsiniz. Ancak Amazon yukarıda belirttiğim kriterlere gore sizin tek lokasyona gonderdiğiniz ürünü (Kategori ve ürün boyutlarınıza gore belirlediği bir) FEE karşılığında sizin adınıza bunu yapar.

US icinden gonderecek iseniz Amazonun yönlendirmelerini baz almanız faydalı olacaktır. US dışından gönderecek iseniz tek lokasyon-farklı lokasyon maliyetlerini hesaplamanız gerekir.
Hoş geldiniz, OnlineTicaretim.com sorularınızın online ticaret konusunda uzman diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir platformdur

Kategoriler

...